BLOG

Fiba Grup, Risk Farkındalığını Forcerta AWARE ile Yönetiyor

Yayınlanma Tarihi

Temmuz 22, 2022

Paylaş

Fiba Group

Fiba Grubu:  Bankacılık ve finans, enerji, perakende, turizm, gayrimenkul ve varlık yönetimi sektörlerinde faaliyet göstermekle birlikte sosyal yatırımları aracılığıyla topluma katma değer sağlamaktadır.

Yenilikçi teknolojilerle yatırımlarını geliştiren Grubun Türkiye’deki bankacılık ve finans yatırımları arasında Fibabanka, Fiba Emeklilik, Fiba Faktoring, Fiba Portföy Yönetimi ve Gelecek Varlık Yönetimi yer alıyor.

Ulusal ve uluslararası yatırımlarla büyümesini sürdüren Fiba Grubu, faaliyet gösterdiği sektörlerin her birinde alanında uzman çalışanlardan gücünü alıyor. 

Hedef

Bankacılık ve finans, enerji, perakende, turizm, gayrimenkul ve varlık yönetimi sektörlerinde faaliyet göstermekle birlikte sosyal yatırımları aracılığıyla topluma katma değer sağlamaktadır.

Peki Nasıl?

Bu hedefe ulaşmak için üst yönetimden mavi yakaya, finanstan perakendeye farklı rol ve sektörlerdeki herkes için özelleştirilmiş içeriklerle ve süreklilik sağlayacak yıl boyunca süren bir programla sağlamak mümkün. Bunu tabii yılda bir kez genele hitap edecek eğitim içerikleriyle gerçekleştirmek çok gerçekçi değil.

Neden Forcerta AWARE Hizmeti?

Fiba Holding CISO Ünal Kocabaş - Forcerta AWARE

Fiba Holding CISO (Bilgi Güvenliği Direktörü) Ünal KOCABAŞ:

Forcerta AWARE ile, şirketle iş birliği içinde hazırlanan ve takibi gerçekleştirilen yıllık siber güvenlik programı bütüncül yapıda hizmet olarak sunuluyor. Böyle bir programın etkin sonuçlar üretmesi hedeflendiğinde, eğitimden ipuçlarına, bültenlerden posterlere tüm içeriklerin şirket temasıyla özelleştirilmesi, oltalama senaryolarının uygulanması, yapılan tüm faaliyetlerin şirket bünyesindeki tüm şirketler için takibi için efor ve odaklanma gerekiyor.  Forcerta, deneyimli danışmanlarıyla programın tümünü yürütmesinin yanı sıra, gerek bireysel gerekse departman, kurum ve grup bazlı ölçümlerle gelişimi takip edip hazırladığı aylık raporlarla da bizlere sunarak sürecimize önemli bir katkı sağladı. Bilgi güvenliği ekibimizin bir uzantısı olarak kas gücümüzü arttırdı. Üst yönetime özelleştirilmiş içerikler sektörde bu alanda uzun yıllar hizmet vermiş danışmanların deneyimleri ile aktarılırken, BT çalışanları, sistem ve ağ yöneticileri, gibi profiller için de özel içerikler hazırlandı ve sunuldu.

Her ay sunulan düzenli raporlar ve sağlanan görüşmelerle, hem geçmiş dönem için gelişim trendini birlikte değerlendirmek, hem de kararlarımızı ve içeriklerimizi güncel risk ve tehditlere göre zenginleştirmek rotamızda kalmak için faydalı oluyor. Programı yakın işbirliği ve iletişim içinde yürütmemiz, hedef ve gereksinimlerin birebir karşılık bulması ve sağlanan ilerleme ve katma değerin şirket çapında görünürlüğü açısından çok önemli. 

Siz de Forcerta AWARE Hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki formu doldurabilir veya AWARE hizmet sayfamızı inceleyebilirsiniz.