HİZMETLERİMİZ

DataG Veri Yönetişim Hizmeti

Günümüz rekabetçi iş dünyasında kurumların hızlı ve doğru kararlar alabilmeleri veriden bilgi üretebilme becerilerine bağlıdır.

İş operasyonlarının sürekliliği için “bilgi varlıkları”nın sınıflandırılıp, yetki seviyelerine göre güvenli erişimlerinin sağlanması hayati öneme sahiptir.

Forcerta DataG profesyonel hizmetimiz ile kurumlara tüm kurum bünyesindeki bilgi varlıklarının keşfedilerek, sınıflandırılması, veri süreçlerinin oluşturulması ve güvenli erişim sağlanabilmesi için uçtan uca çözüm sunmaktayız.

Forcerta DataG Profesyonel Hizmeti
 

DataG Hizmet Kapsamı

Bilgi Varlıkları Standartları Belirlenmesi
Kurum içindeki bilgi varlıkları için olan standartları 3 alana göre incelenir ve eksikler varsa giderilir:

  • Güvenlik
  • Bütünlük
  • Kalite
Süreçlerin Belirlenmesi
Bilgi varlıkları yönetimindeki süreçlerin belirlenmesi için gerekli çalışmalar yapılır. Bu kapsamda, bilgi varlıklarının sınıflandırılmasında kullanıcılacak Meta-data belirlenir, modelleme ve mimari tasarım gerçekleştirilir.
 
Otomasyon
Kurum bilgi varlıklarının keşfi ve sınıflandırılması için otomasyon çözümleri hazırlanır. Bu sayede kurumun kendi ağında veya bulut hizmet sağlayıcısındaki veri kaynakları araştırılarak keşif ve sonrasında otomatik sınıflandırma sağlanır. Sınıflandırılmış verinin bilgi güvenliği politikalarına uygun bir şekilde korunması için ITSM (Information Technology Service Management) sistemlerine entegrasyon sağlanarak keşfedilmiş veriler bu sistemlere bildirilir.

Yönetim
Verinin yaşam döngüsü oluşturularak, kurum içinde yönetilmesi sağlanır.
 
Forcerta - DataG Profesyonel Hizmeti

DataG Kazanımları

Veri Sınıflandırma ve Güvenliği
Kuşkusuz DataG hizmetinin en önemli kazanımı kurum içindeki verinin keşif edilerek sınıflandırılması ve ITSM sistemlerine entegre edilerek korunmasıdır. Bunun haricinde kurumların DataG hizmetiyle ilave kazanımları da aşağıda listelenmiştir.

  • Kurum Veri Sözlüğü
  • Veri Modelleri
  • İsimlendirme Standartları
  • Veri Yönetişim Disiplini

Forcerta DataG Hizmetimizle ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.