ÇÖZÜMLERİMİZ

Stackstate

AIOps çözümü Stack State mevcut monitoring ürünlerinin yerine geçmiyor, bu platformlardan ve daha bir çok farklı noktadan veri alarak alt yapının tüm katmanlarını da içine alacak şekilde görünülürlük sağlıyor.

Bu sayede kök neden (root cause) analizi çok hızlı bir şekilde ve otomatik olarak yapabiliyor.

Özellikle kompleksleşen alt yapıları yönettiğimiz günümüzde problemin kaynağını bulmak en çok zaman alan taraf ve gri alanlar ilgili departmanlar (hatta bazen üreticiler) arasında problemin kaynağını bulma konusunda gecikmelere sebep olabiliyor. Problemi bulduktan sonra ise hızlı bir şekilde çözüme ulaşmak mümkün.

İşte Stack State tam bu noktada, yapay zeka (AI) ve machine learning kullanarak root cause’un bulunması işini çok hızlı bir hale getiriyor.

Uygulama Performans İzleme (Application Performance Monitoring – APM) ürünleri uygulamalarınızla ilgili detay bilgi verebiliyor. Bununla birlikte sadece APM ürünlerini kullanarak uygulamaların etrafında oluşabilecek problemleri gözlemlemek mümkün olamıyor. Stack State gibi AIOps çözümleri alt yapınızdaki tüm katmanlardan veri alarak oluşan problemlerin hangi katman veya alt yapıdan kaynaklandığını hızlı bir şekilde belirleyebiliyor.