HİZMETLERİMİZ

AWARE Bilgi Güvenliği Farkındalık Hizmetleri

Siber güvenlik, sadece bilgi güvenliği ekiplerinin değil; kurum içinde tüm çalışanların dahil olduğu paylaşılan bir sorumluluktur. Forcerta AWARE profesyonel hizmet paketimiz ile “Birey” den “Kurum”a kadar her katmanda bilgi güvenliği farkındalık ve olgunluk seviyesinin iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu amaçla Yıllık Bilgi Güvenliği Farkındalık Programı oluşturulur. Program kapsamında her aya ait farklı bir tema seçilerek bu temaya uygun eğitim içerikleri, bültenler, oltalama tatbikatları, posterler, ekran koruyucular, ip uçları kurumun kendi logo ve görselleriyle özelleştirilerek sunulur. Aylık raporlarla gelişim bireysel düzeyden, iş birimleri ve kurumsal düzeye kadar farklı seviyelerde ölçümlenir ve raporlanır. Bu ölçümler gerek tamamlanan eğitimler, bu eğitimlerin sonrasındaki sınav başarıları ve oltalama tatbikat sonuçları dikkate alınarak skorlanır ve somut şekilde izlenmesi sağlanır.

 

AWARE – Bilgi Güvenliği Farkındalık Hizmeti Neleri Kapsar?

Yıllık Plan
Şirketin stratejisini iş birliğiyle hazırladığı ve izlediği yıllık siber güvenlik planı hazırlanır

Kurum Çalışanları Siber Güvenlik Genel Farkındalığı
BDDK’nın “Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkındaki Yönetmelik ve Cumhurbaşkanlığınca yayınlanan, “Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri“ kapsamına göre içerikler sağlanır. Eğitim sonucu ölçümlenen skorlar “Güvenlik Yıldızları Ligi” ya da “Güvenlik Şampiyonları” gibi oyunlaştırma metotlarıyla desteklenir. Aynı zamanda eksiklerin tespitleri ve takip eden aylar için içeriklerin tekrar gözden geçirilmesi için girdi olarak kullanılır. Seçilen içerikler istenen gruplara ya da tüm şirkete atanır ve takip edilir.

İş Birimi Özelinde Eğitimler (Opsiyonel*)
Eğitim içerikleri grup şirketlerinin ya da iş birimlerinin faaliyet alanı dikkate alınarak özelleştirilir. Eğitim sonucu ölçümlenen skorlar ilgili grup şirketi ya da iş birimi bazında “Güvenlik Yıldızları Ligi” ya da “Güvenlik Şampiyonları” gibi oyunlaştırma metotlarıyla desteklenir.

İşe Yeni Başlayanlar ve Yükleniciler (Opsiyonel*)
Mevcut seviyesinin korunması için oryantasyon programının bir parçası olarak hazırlanır ve işe yeni başlayanlar için İnsan Kaynakları ve yeni kritik tedarikçiler için de Satın Alma ekiplerinin koordinasyonunda işletilir.

Üst Yönetim Eğitimi ve Raporları
Yönetim Kurulu ve C-Seviyesi üst yönetime özel 1.5 saatlik bir eğitim içeriği sağlanır.  Bu içerik on-line eğitimlerle Forcerta Kıdemli Danışmanı tarafından aktarılır. Çeyrek dönemlik değerlendirmeler doğrultusunda içeriği ve şirketin siber güvenlik postürüyle ilgili bilgiler 30 dakikalık periyodik sunumlarla gerçekleştirilir. 

Oltalama Tatbikatları
Aylık ya da 2 ayda bir olacak şekilde şirketin tercih ettiği senaryolarla oltalama tatbikatları sağlanır. Tatbikat sonuçları ve önceki döneme göre trend analizi raporlanır.

Bültenler ve Posterler
Siber güvenlik konuları hakkında düzenli olarak bilgi paylaşımı sağlanır.
Haftalık bültenler, dünyanın farklı yerlerinde gerçekleşen siber güvenlik olayları ile ilgili güncel haberleri ele almaktadır.
Keepnet platformu üzerinde sunulan posterler şirket logosunu içerecek şekilde uyarlanır.

 

Bilgi güvenliği farkındalık gelişimini yakından izleyin

Forcerta AWARE Siber Güvenlik Farkındalik Gelişimi

12 aylık program başında, Forcerta Danışmanlık Ekibi tarafından mevcut farkındalık ölçümüne yönelik organizasyon içinde görüşmeler ve tatbikatlar yapılır.

Hedeflenen bilgi güvenliği farkındalık düzeyine ilişkin yol haritası belirlenerek kuruma özel aylık programlar çıkartılır.

Yıl içinde program takvimine uygun olarak konulara göre düzenlenen eğitimler, takvime uygun tatbikatlar ile tüm organizasyonun gelişim trendi yakından takip edilerek kurum yöneticilerine raporlanır.

 

 

Forcerta AWARE Hizmetimizle ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.