ÇÖZÜMLERİMİZ

Synopsys

Synopsys, Inc., 1986 yılında ABD’de kurulmuş, Elektronik Tasarım Otomasyonu (Electronic Design Automation – EDA) alanında, silikon tasarımı ve doğrulaması, silicon tasarım fikri mülkiyeti (IP) ve kalitesi ile ilgili çözümler üreten bir şirkettir. Yarı iletken tasarım ve üretim endüstrisine yönelik ürünler, entegre devrelerin mantık sentezi ve fiziksel tasarımı için araçlar, geliştirme için simülatörler ve çipler ve bilgisayar sistemleri için mantığın tasarımına yardımcı olan hata ayıklama ortamlarını içerir.

Synopsys Software Integrity Group

2016’da kurulan Synopsys Software Integrity Group (SIG), Synopsys şemsiyesi altında Uygulama Güvenliği Testi çözümleri üreten firmadır. Synopsys Uygulama Güvenliği Testi Çözümleri, yazılım hayat döngüsünün (SDLC) tamamında iş riskini en aza indirerek, güven oluşturmayı ve kârlılığın korunmana yardımcı olur.

Modern uygulamalar, özel ve açık kaynak kodunun, API’lerin ve kullanıcı arabirimlerinin, uygulama davranışının ve dağıtım iş akışlarının karmaşık bir karışımıdır. Bu yazılım tedarik zincirinin herhangi bir noktasındaki güvenlik sorunları sizi ve müşterilerinizi risk altında bırakabilir. Synopsys çözümleri, yazılım tedarik zinciri risklerini uçtan uca belirlemenize ve yönetmenize yardımcı olur.

Synopsys AST çözümleri, yazılım geliştirme hayat döngüsü boyunca, akıllı, güvenli, kaliteli ürünler geliştirmenize yardımcı olur

Black Duck Yazılım Bileşimi Analizi (SCA)

Güvenli açık kaynak bileşenleri mi kullanıyorsunuz? Black Duck Yazılım Bileşimi Analizi (Software Composition Analysis – SCA), ekiplerin yüksek kaliteli bileşenleri seçmesine ve geliştirme ve üretimdeki açık kaynak güvenlik açıklarını tespit etmesine yardımcı olur. Black Duck yalnızca NTIA uyumlu SBOM’ları dışa aktarmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların bunları yeni açıklanan tehditler ve sorunlu bileşenler için sürekli olarak izlemelerini sağlar.

Black Duck, geliştirme, operasyon, satın alma ve güvenlik ekiplerinizi aşağıda özetlenen alanlarda güçlendirir:

  • Ayrıntılı, güvenlik açığına özel düzeltme kılavuzu ve teknik içgörü ile SDLC’nin her aşamasındaki güvenlik açıklarının bulunması ve düzeltilmesi.
  • Açık kaynak lisansı uyumsuzluğu riskinin ortadan kaldırılması ve uygulamalardaki 2.600+ lisanstan hangisinin açık kaynakla ilgili olduğunu belirlemek için endüstrinin en büyük açık kaynak bilgi tabanını kullanarak fikri mülkiyetinizin korunması (daha büyük bileşenlerden kod parçacıkları dahil).
  • Geliştirme maliyeti aşımlarının önlenmesi ve düşük açık kaynak kodu kalitesiyle ilişkili operasyonel risk ölçümleriyle kod bozulmasıyla mücadele edilmesi.
  • İçindekilere dair kapsamlı bir malzeme listesi (BOM) oluşturmak için neredeyse tüm yazılımları, ürün yazılımlarını ve kaynak kodlarını taranması.
  • Düzeltmeyi hızlandırmak ve riske maruz kalma oranınızı azaltmak için özel ilkeler ve iş akışı tetikleyicileri ile BOM’unuzu etkileyen yeni güvenlik açıklarını otomatik olarak izlenmesi.

Black Duck Binary Analysis

Konteyner görüntülerinize neler girdiğini biliyor musunuz? Black Duck® Binary Analysis, ekiplere kapsayıcı görüntülerinin içeriğine ve bağımlılıklarına ilişkin görünürlük sağlar, böylece sorunları üretime geçmeden önce ele alırlar. Black Duck Binary Analysis ile, çok sayıda, ikili (binary), sıkıştırma, arşiv, kurulum, firmware formatlarını, klasör ve dosya görüntüsünü tarayabilirsiniz. 

Coverity Statik Analizi (SAST)

Ekibiniz güvenli kod mu üretiyor? Coverity Statik Analizi (SAST) yüksek kaliteli, güvenli uygulamalar geliştirmek için ihtiyaç duyduğunuz hızı, kullanım kolaylığını, doğruluğu, endüstri standartlarına uygunluğu ve ölçeklenebilirliği sağlar. Coverity, koddaki kritik yazılım kalitesi kusurlarını ve güvenlik açıklarını, geliştirme sürecinin başlarında, en az maliyetli ve düzeltilmesi en kolay olduğunda, yazıldığı gibi tanımlar. Kesin, eyleme dönüştürülebilir düzeltme önerileri ve bağlama özgü e-Öğrenim, geliştiricilerinizin güvenlik uzmanı olmak zorunda kalmadan öncelikli sorunlarını hızlı bir şekilde nasıl çözeceklerini anlamalarına yardımcı olur. Coverity, otomatik güvenlik testlerini CI/CD işlem hatlarınıza sorunsuz bir şekilde entegre eder ve mevcut geliştirme araçlarınızı ve iş akışlarınızı destekler. Coverity ile birlikte kullanılan Code Sight™ tümleşik geliştirme ortamı (IDE) eklentisi ile geliştiriciler, kod yazarken IDE’lerinde saniyeler içinde doğru analizler elde edebilirler. Coverity, 22 dili ve 70’in üzerinde çerçeve ve şablonu destekler.

Geliştirmenizi nerede ve nasıl yapacağınızı seçebilirsiniz: yüksek düzeyde ölçeklenebilir, bulut tabanlı bir uygulama güvenliği platformu olan Polaris Software Integrity Platform™ (SaaS) ile buluttu ve veya şirket içinde.

Bulutta

Modern geliştirme için optimize edilmiş, kullanımı kolay bir SaaS çözümü mü arıyorsunuz?
Polaris fAST Static ve Polaris fAST SCA ile, kaynak kodu yönetimi (SCM) ve sürekli entegrasyon (CI) olayları tarafından tetiklenen otomatik SAST taramaları ile kaynak kodu ve kod olarak altyapı şablonlarını dakikalar içinde ekleyebilir ve tarayabilirsiniz.

Kurum içinde

Ortamınızda devreye alınabilecek bir statik analiz çözümüne mi ihtiyacınız var?
Yazılım Risk Yöneticisi (SRM), SAST çözümünü merkezi ilke yönetimi, test düzenlemesi, sorun önceliklendirme ve düzeltme izleme ile birleşik bir uygulama güvenlik duruşu yönetimi (ASPM) çözümüne entegre eder.

Tümleşik geliştirme ortamında (IDE)

Geliştiricileri yavaşlatmadan güvenlik testlerini sola kaydırmak (shift left) ister misiniz?
Code Sight™ IDE eklentisi ile geliştiriciler, kod yazarken güvenlik sorunlarını gerçek zamanlı olarak bulabilir ve düzeltebilir. Hızlı, artımlı taramalar, güvenlik açıklarını işaretleyerek ve doğrudan IDE'de düzeltmeler önererek geliştiricilere zaman kazandırır, böylece iade etmeden önce düzeltilebilirler.

Coverity Statik Analizi (SAST)

Uygulamalarınızın Güvenlik testlerini etkileşimli olarak mı gerçekleştirmek istiyorsunuz? Seeker® Etkileşimli Uygulama Güvenlik Testi (IAST) çözümü, web uygulaması güvenlik duruşunuz hakkında benzersiz bir görünürlük sağlar ve uyumluluk standartlarına (örneğin, OWASP Top 10, PCI DSS, GDPR, CAPEC ve CWE/SANS Top 25) karşı güvenlik açığı eğilimlerini tanımlar. Seeker, güvenlik ekiplerinin hassas verileri tanımlamasını ve izlemesini sağlayarak bu verilerin güvenli bir şekilde işlenmesini ve günlük dosyalarında veya veritabanlarında zayıf veya hiç şifrelemesiz saklanmamasını sağlar.

Synopsys Seeker, yalnızca güvenlik açıklarını tanımlayan diğer IAST çözümlerinden farklı olarak, bir güvenlik açığından (örneğin, XSS veya SQL enjeksiyonu) yararlanılıp yararlanılamayacağını da belirleyebilir ve böylece geliştiricilere kodlarında hemen düzeltmeleri için risk öncelikli doğrulanmış güvenlik açıkları listesi sağlar. Seeker, patentli yöntemler kullanarak yüz binlerce HTTP(S) isteğini hızlı bir şekilde işler, güvenlik açıklarını belirler ve yanlış pozitifleri sıfıra yakın bir seviyeye indirir. Bu, güvenlik ekiplerinin önce gerçek doğrulanmış güvenlik açıklarına odaklanmasını sağlayarak üretkenliği büyük ölçüde artırır ve iş riskini azaltır. Bu, web uygulamalarınızı 7/24 değerlendiren otomatik sızma testçilerinden oluşan bir ekibe sahip olmak gibidir.

Yazılım Risk Yöneticisi (SRM) / Uygulama Güvenliği Duruş Yönetimi (ASPM)

Peki, Uygulama Güvenliği işini kolaylaştırmaya, kullandığınız tüm araçları bir yerden yönetmeye,hesap verebilirliğini sağlamaya, araçlar, süreçler ve ekipler arasındaki siloları ortadan kaldırmaya ne dersiniz Software Risk Manager (SRM), güvenlik ve geliştirme ekiplerinin uygulama güvenliği programlarını kurumsal ölçekte yönetmelerini sağlayan bir Uygulama Güvenliği Duruş Yönetimi (ASPM) çözümüdür.

İlke tabanlı test yönetimi, çeşitli araçlardan gelen bulgular arasında bağıntı kurma ve önceliklendirme sağlayan SRM, 135’in üzerinde üçüncü parti yazılım güvenlik test aracı ile bütünleştirilmiştir. SRM’in Black Duck SCA ve Coverity SAST çözümlerini de SRM içinde bütünleşik olarak kullanma seçeneği vardır. Bütünleşik olarak hazır bulunmayan araçların bulguları .XML formatında SRM’e dahil edilebilir.

Synopsys Yazılım Güvenliği Konusunda Tanınmış Bir Liderdir

Synopsys, 2023’de dahil olmak üzere, Gartner® Magic Quadrant for Application Testing tarafından üst üste 7 yıldır ‘lider’ olarak seçilmiştir. Synopsys ayrıca, SAST ve SCA alanlarında 2023 Forrester Wave’de™ Liderdir.

Uygulama Güvenliği Test İhtiyaçlarınız için hemen Forcerta’yı arayın. Size çözümlerimiz hakkında bilgi sağlayalım, demo yapalım ve POC/POV düzenleyelim.