BLOG

Forcerta, Synopsys ile Ölçeklenebilir Uygulama Güvenliği Çözümleri Sunmak için İş Birliği Yapıyor (English version below)

Yayınlanma Tarihi

Temmuz 1, 2022

Paylaş

İstanbul, 1 Temmuz 2022 – Orta ve büyük ölçekli kuruluşların risk ve çeviklik ihtiyaçlarını, yenilikçi teknolojiler, ürünler ve danışmanlık hizmetleri ile karşılayan BT çözümleri sağlayıcısı Forcerta, yazılım geliştirme yaşam döngüsü  (SDLC) içinde iş risklerini birlikte en aza indirmek için Synopsys Software Integrity Group ile stratejik bir iş ortaklığı kurduğunu duyurdu.

Synopsys, geliştirme ekiplerinin güvenli, yüksek kaliteli yazılımlar oluşturmasına yardımcı olarak,riskleri en aza indirirken hızı ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmaktadır. Uygulama güvenliğinde tanınmış bir lider olan Synopsys, ekiplerin kendi ürettikleri kodun, açık kaynak bileşenleri ve uygulama davranışındaki güvenlik açıklarını ve kusurlarını hızlı bir şekilde bulmalarını ve düzeltmelerini sağlayan statik analiz, yazılım kompozisyonu analizi ve dinamik analiz çözümleri sunmaktadır.

Forcerta, Synopsys çözümleriyle, kurumların yazılım varlıklarını erken bir aşamada ve sıklıkla test etmelerini sağlayarak, maliyetli yazılım sorunlarından, güvenlik ihlallerinden ve zarara yol açan sistem arızalarından kaçınabilmelerine yardımcı olmaktadır. Bu aynı çözümler zamanda, lisans uyumluluğunun sağlanması, güvenlik açıklarının giderilmesi ve operasyonel risklerin azaltılması için açık kaynaklı yazılımların güvenliğini sağlama ve yönetme sürecinin otomatikleştirmesine de yardımcı olmaktadır.

Forcerta Kurucu Ortağı Cenk Niksarlı, “Forcerta olarak, teknoloji odaklı işletmelerin risklerini azaltmak için yeni nesil ürünler, çözümler ve hizmetler sunuyoruz” açıklamasını yaparak şunları ilave etti: “Synopsys çözümleri portföyümüzde çok önemli bir rol oynamaktadır. Çünkü, modern uygulama tasarımı ve DevSecOps’un hızla benimsenmesi, uygulama güvenliği testi (AST) çözümlerine olan ihtiyacı arttırmaktadır. Müşterilerimiz, uygulama güvenlik testlerini (AST), yazılım güvenliği hayat döngülerine (SDLC) sorunsuz bir şekilde entegre ederek ve otomatikleştirerek, daha karmaşık uygulamaları, daha hızlı test edebilmektedirler. Yazılımcılar, güvenlik açıklarını, süreci yavaşlatmadan azaltabilmektedir. Müşterilerimiz için bunun anlamı, yazılım güvenliğinden ödün vermeksizin pazara hızlı çıkış demektir.”

Synopsys, Uygulama Güvenliği Testi konusunda Gartner® Magic Quadrant’ta™ altı kez Lider konumunu almıştır. Ayrıca, Yazılım Kompozisyon Analizi için Forrester Wave’de™ üç kez Lider ve Statik Uygulama Güvenliği Testi için Forrester Wave’de™ iki kez Lider konumunu almıştır.

Synopsys Software Integrity Group bünyesindeki küresel kanallar ve birleşmeden sorumlu başkan yardımcısı Tom Herrmann, “Forcerta ile yaptığımız anlaşma, Synopsys portföyünün pazardaki değerini artırmaya yardımcı olacak önemli bir kilometre taşıdır,” açıklamasını yaparak şunları ilave ediyor: “İşimizi kanal üzerinden genişletmek, en önemli stratejik önceliklerimizden biridir. Bu anlaşma, dünya standartlarındaki uygulama güvenliği çözümlerimizi, kanal aracılığıyla daha da genişleterek beklediğimiz ivmenin ve büyümenin ileriye dönük olarak devam ettiğine işaret ediyor.”

Forcerta (www.forcerta.com), deneyimli BT profesyonelleri tarafından kurulmuş bir katma değerli BT güvenlik çözümleri tedarikçisidir. Forcerta, izleme, önleme ve koruma için çeşitli çözümlerle müşterilerin riskleri azaltmasına yardımcı olduğu gibi, sürüm orkestrasyonu ve uygulama güvenliği testi çözümleri ve AIOPS gibi alanlarda da müşterilerin çevikliklerini artırmalarına yardımcı olur. Forcerta’nın “CISO as a Service” hizmetleri kapsamında Veri Yönetimi ve Üçüncü Parti Risk Yönetimi gibi danışmanlık hizmetleri, yazılım çözümlerinin üzerine katma değerler sağlamaktadır.

***

Forcerta İletişim: Cenk Niksarlı  | Forcerta | [email protected]

Synopsys Bölgesel İletişim: Liz Samet | Synopsys Software Integrity Group | [email protected]


Forcerta Teams Up with Synopsys to Deliver Scalable Application Security Solutions

Istanbul, July 1st, 2022 – Forcerta, an IT solutions provider that meets the needs of medium to large organizations for risk and agility with innovative technologies, products and consultancy services, has announced a strategic partnership with Synopsys’ Software Integrity Group to jointly minimize business risks across the software development life cycle (SDLC).

Synopsys helps development teams build secure, high-quality software, minimizing risks while maximizing speed and productivity. A recognized leader in application security, Synopsys provides static analysis, software composition analysis, and dynamic analysis solutions that enable teams to quickly find and fix vulnerabilities and defects in proprietary code, open source components, and application behavior.

With Synopsys solutions, Forcerta helps Turkish companies test their software early and often, so they can avoid costly product crashes, security breaches, and catastrophic system failures. This also helps to automate the process of securing and managing open source software to ensure license compliance, remediate vulnerabilities, and reduce operational risks.

“We at Forcerta provide next gen products, solutions and services in order to reduce the risks of technology-oriented businesses,” said Cenk Niksarlı, Founding Partner of Forcerta. “Synopsys solutions play an important role in our portfolio as modern application design and the accelerating adoption of DevSecOps are increasing the need for application security testing (AST) solutions. Our customers can test more-complex applications faster by seamlessly integrating and automating AST in their SDLC. Developers can reduce vulnerabilities without slowing down. For our customers this means a faster time to market without compromising software security.”

Synopsys is a six-time Leader in the Gartner® Magic Quadrant™ for Application Security Testing, a three-time Leader in the Forrester Wave™ for Software Composition Analysis, and a two-time Leader in the Forrester Wave™ for Static Application Security Testing.

“Our agreement with Forcerta is a significant milestone that will help expand the Synopsys portfolio’s value in the market,” said Tom Herrmann, vice president of global channels and alliances within the Synopsys Software Integrity Group. “Broadening our business through the channel is one of our top strategic priorities. This agreement signals the continued momentum and growth we expect by further extending our world-class application security solutions through the channel moving forward.”

Forcerta (www.forcerta.com) is an IT security solution value-added provider founded by IT professionals. Forcerta helps customers reduce risks through various solutions for monitoring, prevention, and protection. The release orchestration and application security testing solutions help customers increase agility. Forcerta’s consultancy services such as, CISO aaS, Data Governance and 3rd Party Risk Management brings added value on top of the software solutions.

***

Forcerta Contact: Cenk Niksarlı | Forcerta | [email protected]
Synopsys Regional Contact: Liz Samet | Synopsys Software Integrity Group | [email protected]S